Kaikki tuotteet
Takaisin ylös
Ortomat Herpola
Laboratoriotarvikkeet

OTA YHTEYTTÄ - ME PALVELEMME!

Vastaamme kaikki asiakaspalvelun numerossa

02 276 4700

arkisin klo 8-16

Haluatko lähettää WhatsApp-viestin, nyt sekin onnistuu!
Katso numerot alta.

Jussi Herpola
Toimitusjohtaja

Puh. 040 585 5150
jussi.herpola@ortomat-herpola.fi

Jussi on ollut mukana perheyrityksessä vuodesta 1995, jatkaen toimitusjohtajana Mauri Herpolan jälkeen. Ortodontia kiinteillä kojeilla, langat ja mekaniikka ovat Jussin ydinosaamista.

Ari Tulonen
Myyntipäällikkö, Henkilöstöpäällikkö

Puh: 040 455 7846
ari.tulonen@ortomat-herpola.fi

Ari on erityisen kiinnostunut digitaalisesta ortodontiasta ja 3D-tekniikasta. Hän tekee tiivistä yhteistyötä hammasteknikoiden kanssa. Joko Ari on käynyt teillä?

Anne Ylä-Soini
Hankintapäällikkö

Puh: 040 456 4384
anne.yla-soini@ortomat-herpola.fi

Anne huolehtii laajasta oikomistuotteiden valikoimastamme ja omalta osaltaan varmistaa tuotteiden nopean toimituksen. Kysy Annelta vaihtoehtoisista tuotteista tai jos kaipaat jotain uutta tuotetta valikoimaamme.

Tanja Niskanen
Tuotepäällikkö

Puh: 040 456 4382
tanja.niskanen@ortomat-herpola.fi

Tanjan työkokemus oikojan työparina antaa hänelle arvokasta kokemusta oikomishoidon tuotteista ja tekniikoista käytännössä. Kutsu hänet kertomaan oikomistuotteista tai varaa etäesittely!

Tuire Uusipaikka
Markkinointi- ja viestintäpäällikkö

Puh: 040 456 4383
tuire.uusipaikka@ortomat-herpola.fi

Tuirelle on tärkeää, että tieto on helposti saatavilla. Hän kertoo tuotteista ja ajankohtaisista aiheista verkkokaupassa sekä uutiskirjeessä.

Tuomas Valli
Hammastarvikemyyjä, 3D-asiantuntija

Puh: 040 456 4381
tuomas.valli@ortomat-herpola.fi

Tuomakselta sujuu sekä perinteinen että digitaalinen työnkulku. Hän on aiemmin toiminut suuhygienistinä oikojan apuna ja nykyään hän tekee paljon töitä 3D-tulostimien parissa.

Oskari Herpola

Oskari auttaa tilausten käsittelyssä ja hitsauksissa opintojensa ohella.

Evelina Lindholm
Logistiikka-assistentti

Puh: 040 456 4380
evelina.lindholm@ortomat-herpola.fi

Evelina on aloittanut syksyllä 2020 tilausten käsittelyssä ja asiakaspalvelussa. Hänellä on hammasteknikon koulutus. 

OTA YHTEYTTÄ

Vastaamme mahdollisimman pian!

Artukaistentie 15, 20240 TURKU

02 276 4700
tilaukset@ortomat-herpola.fi

Katso suurempi kartta Katso kartta

Yrityksemme vahvuuksiin ovat aina kuuluneet hyvä asiakaspalvelu ja luotettavuus toimituksissa.

Tyytyväinen asiakaskunta on meille kunnia-asia!

Ortomat Herpola
Ortomat Herpola
Ortomat Herpola
Ortomat Herpola